Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Modré bobulky podobné našim borůvkám jsou na světovém seznamu superpotravin. Odkud se Acai vzaly a jaké jsou jejich účinky na naše zdraví?Дрозды

Bobulky Acai rostou na vysokých palmách uprostřed amazonských pralesů. Palmy dosahují výšky až 20 metrů, plody se nachází až pod samým vrcholkem.

acai palma

Acai obsahují zcela jedinečný koktejl antioxidantů, které chrání buňky a tkáně před nežádoucími vlivy.

Obsahují široké spektrum účinných látek, které z něj dělají jednu z nejznámějších superpotravin.

Acai jsou vzhledem podobné našim borůvkám. Navíc obsahují celou řadu tělu prospěšných látek, přírodních antioxidantů, vitaminy C a B a minerální látky, díky kterým mají Acai výrazné protizánětlivé účinky.

Volné radikály narušují buněčnou strukturu. Poškozené buňky jsou pak základním kamenem pro rakovinné bujení. Acai díky širokému spektru antioxidačních látek aktivně bojuje proti volným radikálům v těle. Právem jsou tak Acai považovány za ovoce s preventivními protirakovinnými účinky.

Acai jsou doslova startérem pro imunitní systém, a to opět díky vysokému obsahu antioxidantů a vitaminu C. Pomáhají tělu bojovat s nachlazením i záněty.

acai berry

Acai, stejně jako všechno ovoce, obsahují fruktózu. Pro naše zdraví je důležité mít v potravě co nejméně fruktózy a co nejvíce antioxidantů. Proto je ideální Acai konzumovat čerstvé, případně co nejméně chemicky zpracované bez dalšího přidaného cukru.

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone