Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Blahodárný a zdraví prospěšný účinek těchto 10 potravin je znám již po mnohá staletí. Ne nadarmo je výživoví poradci zařazují do kategorie „superpotravin“. Začleňte je pravidelně do svého jídelníčku i vy!http://focuz.ru

Samozřejmě nelze očekávat zázračný účinek ze dne na den, ale pravidelnou konzumací těchto potravin výrazně zlepšíte svou imunitu a pokryjete denní potřeby mnoha vitaminů a minerálů. Pokud své návyky dodržíte, jistě je oceníte, až nepodlehnete podzimnímu nachlazení, budete mít hedvábnou pokožku či posílíte své nehty a vlasy.

Proč jsou zdravé: Šťáva z jednoho citrónu plně pokryje denní dávku vitaminu C, který pomáhá udržet v rovnováze imunitní systém a také hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu v krvi, napomáhá vstřebávání hořčíku a spolupodílí se na stavbě kostí. Svým složením napomáhají citróny zastavit růst rakovinotvorných buněk a působí protizánětlivě.

Tip: Přidejte si do zeleného čaje plátek citrónu. Vědecké studie potvrzují, že díky látkám v citrónu obsaženým se zvyšuje schopnost těla vstřebat antioxidanty v zeleném čaji obsažené.

Proč je zdravá:

Jedna středně velká hlavička brokolice obsahuje více než 100 % denní dávky vitaminu K a dávku vitaminu C pokrývá více než dvojnásobně, tedy dva vitaminy, které se výraznou měrou podílí na obnově a stavbě kostí. Brokolice je doporučována pacientům po úrazech. Svými antioxidačními účinky snižuje v těle počet volných radikálů.

Tip: Nejvíce vitaminů v brokolici zůstane, pokud ji budete jíst čerstvou. Vyzkoušejte malé hlavičky přidat do zeleninových salátů. Pokud preferujete tepelnou úpravu, volte rychlou úpravu na páře. Vařením ztrácí brokolice více než 60 % procent svých vitaminů.

Proč je zdravá: Stačí jen dva malé čtverečky kvalitní hořké čokolády denně na snížení krevního tlaku. Kakaový prášek je bohatý na flavonoidy, které svými antioxidačními účinky výrazně redukují „špatný“ LDL cholesterol a nahrazují jej „dobrým“ cholesterolem „HDL“.

Tip: Kvalitní hořká čokoláda s více než 80 % kakaového prášku obsahuje až 4 x více flavonoidů než čokoláda mléčná.

Proč jsou zdravé: Jedna červená brambora obsahuje 66 mikrogramů látek důležitých pro stavbu buněčné stěny, stejné množství je obsaženo v jednom hrnku špenátu či středně velké hlavičce brokolice.

Jedna sladká brambora obsahuje až 8x více vitaminu A, než je jeho doporučená denní dávka. Vitamin A je nezbytný pro výstavbu imunitního systému a napomáhá v boji proti rakovinnému bujení.

Tip: Ideální příprava brambor je vařením ve vodě či na páře. Pečením v troubě získávají až dvojnásobnou kalorickou hodnotu a při vysokých teplotách ztrácí podíl vitaminu A .

Proč je zdravý: Losos je ideálním zdrojem omega-3 mastných kyselin, které snižují srdeční obtíže, pomáhají vyrovnávat depresivní stavy a stavy úzkosti a stejně tak se podílí na odbourávání rakovinotvorných buněk. 90 g rybího masa pokryje 50% denní dávku niacinu, která chrání mozkové buňky proti stárnutí a Alzheimrově chorobě a poruchám paměti.

Tip: Investujte do svého zdraví a dejte přednost volně loveným rybám oproti masu z lososích farem. Maso z farem obsahuje až 16x více toxických látek.

Proč jsou ořechy zdravé: Obsahují velké množství omega-3 masných kyselin, které pomáhají snižovat špatný LDL cholesterol a naopak udržují ve vyvážené rovině ten zdravý. Malá hrstička ořechů denně zajistí dostatečný příjem zinku, a tím pomáhá ke zkvalitnění vlasů a nehtů.

Tip: Máte-li po obědě nebo po večeři na něco chuť, vyzkoušejte na sucho opražené a osolené ořechy!

Proč je zdravé: Je plné zdravých, nenasycených mastných kyselin. Podle jedné studie stačí dva plody avokáda týdně ke snížení LDL cholesterolu až o 22 %, čímž je výrazně sníženo riziko infarktu a jiných srdečních chorob.

Tip: Vyzkoušejte avokádovou pěnu namísto tučných majonéz!

Proč je zdravý: Ne nadarmo je česnek považován za přírodní antibiotikum. Ničí všechny tělu nepříznivé bakterie včetně nebezpečné E. coli. Česnek snižuje špatný cholesterol, a tím i krevní tlak.

Tip: Česnek přidávejte do jídla až těsně před podáváním. Pokud vystavíte česnek vyšším teplotám než 80 °C na déle než 10 minut, ztrácí veškeré své léčivé schopnosti.

Proč je zdravý: Špenát obsahuje lutein a zeaxanin, dva důležité antioxidanty, které přispívají k maximální kondici vašeho zraku. Poslední výzkumy prokazují, že ze všech druhů ovoce a zeleniny je to právě špenát, který je schopen nejlépe odbourávat rakovinotvorné buňky v těle.

Tip:Vzhledem k tomu, že špenát sám o sobě nemá žádnou výraznou chuť, můžete si pokrmy z něj dochutit podle sebe. Díky tomu můžete šťávu z něj přidávat do všech nápojů, chuť neucítíte, zato vaše tělo přijme všechny potřebné živiny. Pro osvěžující svačinu vyzkoušejte šťávu z jednoho šálku čerstvých špenátových listů, 1 střední mrkve, 1 banánu. Přidejte čerstvou jablečnou šťávu a led!

Proč jsou zdravé: Pokud si dopřejete luštěniny 4x do týdne, snížíte tím riziko infarktu až o 22 %. Luštěniny jsou výživné a na rozdíl od masa neobsahují tolik tuku. Proto jsou oblíbenou alternativou masa pro lidi, kteří jej z nějakého důvodu nejedí.

Tip: Čím jsou fazole tmavší, tím více antioxidantů obsahují. Na základě poznatků z jedné studie vyšlo najevo, že tmavé fazole jich obsahují až 40 x více než fazole bílé.

 

 

 

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone