Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Nebaví vás sledovat složení kupovaných müsli tyčinek a hledat, zda neobsahují ztužené tuky nebo lepek? Vyrobte si doma pár vlastních kousků a budete mít jistotu. S bílým jogurtem skvělá svačina nebo si zamlsejte jen tak!

Suroviny:

300 g ořechů (mix mandlí, lískových, vlašských či kešu)
100 g semínek (dýňová, slunečnicová)
1 lžíce mletých lněných semínek
1 lžíce loupaných konopných semínek
150 g loupaného ovsa
250 g sušených fíků a datlí
150 g rozinek
175 g másla
75 g medu
125 g třtinového cukru

Troubu předehřejeme na 180°C. Plech vyložíme pečicím papírem a dáme na něj oříšky, semínka a oves, ručně promícháme, rozložíme po celé ploše a pečeme cca 15–20 minut. Necháme vychladnout. Troubu necháme stále zapnutou.

Mezitím rozmixujeme fíky, datle a rozinky (příp. rozemeleme na mlýnku).

TIP: Místo fíků a datlí můžete přidat jiné sušené ovoce, např. brusinky či meruňky.

Na pánvi rozpustíme máslo a při mírné teplotě v něm rozpustíme med a cukr. Vmícháme rozmixované fíky, datle a rozinky a předem pečenou směs ořechů a semínek.

Hustou směs dáme na plech s pečicím papírem a rozvrstvíme do placky (výška placky bude i výškou tyčinek). Pečeme cca 15–20 minut. Necháme vychladnout a krájíme na tyčinky či jiné libovolné tvary.

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone