Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Faldík na bříšku je snad tím úplně nejsledovanějším špíčkem na celém těle. Když začneme přibírat, je tím prvním místem, kde se to projeví. A je neuvěřitelně zákeřný, protože když začínáme hubnout, je tím posledním, který mizí. Jak zhubnout břicho, jak na ten špíček vyzrát?

Není pravdou, že pokud budete cvičit sedy lehy, tvrdě makat a posilovat břišní svalstvo, tak se dopracujete k plochému břichu. Tím jen posílíte a zpevníte svaly, tuky však nezmizí. Je třeba k břišnímu problému přistoupit vědečtěji.

Proč je bříško takové, jaké je? Co ho tvoří? Jsou to jen povislé svaly, špatné držení těla nebo tuková zásobička? Většinou to bývá kombinace výše uvedeného. Co tedy dělat a na co se při hubnutí břicha zaměřit?

Spalujte tuk

Udělejte ze svého těla mechanizmus spalující tuky a rozpalte se v aerobním cvičení. Jak toho dosáhnout najdete v článku Spalujeme tuk.

Dodržujte pitný režim

Voda je nedílnou součástí lidského těla. Zajišťuje výživu a regeneraci všem buňkám, odplavuje toxiny z těla a reguluje tělesnou teplotu. Bez vody bychom nemohli žít, a proto je třeba ji stále doplňovat. Pokud přijímáme příliš málo tekutin, tělo se nastartuje na šetřící režim a uchovává každou kapičku na „horší časy“. Proto je častým příznakem dehydratace právě nafouklé tělo a pomerančová kůže.

Pokud z nějakých důvodů nemáte možnost dodržet pitný režim, nesnažte se pak vše dohnat najednou, zbytečně zatěžujete své ledviny. Rozvrhněte si dostatek tekutin do celého dne. Dospělý člověk by měl za den vypít 2 – 3 litry tekutin, konkrétní množství záleží na okolní teplotě a hmotnosti jedince. Příjem tekutin by měl být nejvýraznější v dopoledních hodinách, kdy se tělo regeneruje a očišťuje.

Jezte několikrát denně

Slyšíte to na každém rohu a asi na tom bude něco pravdy. Tím, že budete tělu doplňovat energii postupně, naučíte jej lépe s ní hospodařit. Pokud jste zvyklí jíst pouze 3x denně, je vaše tělo vystaveno přívalům energie, se kterými si neumí počít, a tak vše pečlivě ukládá – a naopak chvílemi hladu, během kterých strádá. Navíc hlad tělu dává jednoznačný impulz šetřit si energii na horší časy. Pro vás to znamená zvýšené ukládání energie ve formě tuků a celkové zpomalení metabolismu.

Rozdělte si potravu rovnoměrně do celého dne, mějte vždy po ruce nějakou zdravou svačinku.

TIP: Vyzkoušejte některý z receptů na zdravou svačinku! Více o svačinkách ZDE!

Posilte centrum těla

Mnohdy za vystouplé bříško může jen špatné držení těla a nedostatečné zpevněné centrum. Uvědomte si své tělo a sáhněte si na svědomí: jak sedíte a stojíte? Zařaďte do svého denního cvičení i cviky na posílení centra těla. Lehněte si na záda a s výdechem tlačte bedra k podložce.

Posilujte bříško

A konečně jako poslední proces zkrášlování vašeho bříška zařaďte posilování. Účinné posilování musí být spojeno se správným dýcháním a dobře provedenými cviky. Jedním z neúčinnějších cviků na posílení všech břišních svalů je „jízda na kole“. Lehněte si na záda, bedra přitiskněte co nejvíce na podložku, zvedněte nohy a šlápněte do pedálů… Změnou výšky nohou a jejich náklonem na levou a pravou stranu postupně posilujete všechny břišní svaly.

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone