Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

I když to podle počasí nevypadá, tak jaro už je tady a co nevidět shodíme zimní kabáty. Potřebujete ještě před sezonou dotvarovat postavu či se zbavit faldíků? Vyzkoušejte jumping a proskákejte se ke skvělé kondici.

Velikou výhodou jumpingu je, že jednu lekci mohou navštěvovat všichni – začátečníci i pokročilí. Intenzitu cvičení si určujete sami, a to podle toho, jak moc „poctivě“ cviky provádíte. Čím více skoky tlumíte svalstvem, tím těžší cvičení je. Pokud nebudete cvičení přehánět, zvládnete bez problémů hodinovou lekci. Obtížnost si přidávejte postupně, musí zvyknout nejen svaly, ale i vaše plíce.

jumping

9 důvodů, proč si jít zaskákat:

  1. Srdce ve skvělé kondici – skákání na trampolíně zvyšuje srdeční frekvenci a poskytuje vašemu srdci skvělé cvičení, výsledkem je zlepšení celého kardiovaskulárního systému.
  2. Svaly v napětí – udržet se na trampolíně znamená zapojit svalstvo od šlapek až po ruce, bez zpevněného centra jen těžko udržíte cvičební tempo a ustojíte odrazy.
  3. Pálení tuků – kombinace kardiovaskulárního cvičení a posilování svalů je skvělou cestou ke ztrátě tukové hmoty. Posílení a tvorba nového svalstva zvyšuje nároky bazálního metabolismu – tělo pak je schopno spalovat mnohem více energie.
  4. Pružnost – skákání na trampolíně posiluje a prodlužuje svaly a zlepšuje celkovou pružnost vazivových tkání.
  5. Zvýšení hustoty kostí – cvičení posiluje a upevňuje hustotu kostí stejně jako svalstva. Zvýšená hustota kostí a pomáhá předcházet zlomeninám a osteoporóze.
  6. Zlepšení funkce kloubů, šlach a vazů – pohybem, tedy skákáním na trampolíně, dochází k intenzivnímu k rozvodu živin, které mj. posilují klouby, šlachy a vazy po celém těle. Tím, že trampolína pruží, nedochází k přetěžování těla.
  7. Vývoj rovnováhy a koordinace – držení rovnováhy na trampolíně je jiné než bez ní. Trampolína je neustále v pohybu a skákající musí stále hledat nové těžiště. Balancováním na trampolíně se naučíte držet rovnováhu a zároveň posílíte svalstvo kolem páteře – tedy jednu z neproblematičtějších a nejzanedbávanějších částí na těle.
  8. Vylepšení postavy – udržením rovnováhy zlepšujete držení těla a posilujete své centrum, svaly okolo páteře. Správné držení těla je mnohdy hlavním řešením, jak se zbavit bolesti zad a hlavně vám odpomůže od vystrčeného bříška.
  9. Rozvoj pohybových dovedností – ve chvíli, kdy je skákající ve vzduchu, je mozek nucen fungovat oboustranně. Obě strany mozku na obou stranách těla musí spolupracovat, udržovat koordinaci a rovnováhu. Tím se zvyšují vaše motorické dovednosti.
Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone