Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Houba Reishi, v Číně běžně známá jako „Lingzhi“, je ve východní medicíně známá již stovky let jako jeden z nejstarších symbolů pevného zdraví a dlouhověkosti. Tato „houba nesmrtelnosti“ paraziticky rostoucí na divokých švestkách byla původně určena výhradně pro potřebu králů.Как бороться с недобросовестными вебмастерами. Кейс

houba reishi, lesklokorka lesklá

Existuje mnoho druhů houby reishi, ale ten nejznámější má hebkou, korku podobnou texturu ve tvaru ušního boltce v barevném rozmezí od červeno-oranžové po černou. Má nahořklou, dřevitou chuť, proto je také nejčastěji používán prášek z ní jako přísada do čajů či jako extrakt. V polovině dvacátého století byla provedena první odborná studie houby reishi, ve vědeckém světě známé jako ganoderma lucidum, kterou byly západní medicínou potvrzeny její léčivé účinky.

Bioorganic & Medicinal Chemistry zveřejnila v roce 2009 studii provedenou na Tajvanu, která poukazuje na pozitivní vliv polysacharidů obsažených v houbě reishi na délku života. Tyto jedinečné molekuly posilují imunitní systém a bojují proti cévním usazeninám.

Houba reishi není jen dobrou prevencí proti rakovině, ale dokáže s ní i aktivně bojovat. Studie potvrzují, že houba reishi může eliminovat rakovinné buňky v těle.

Studie z roku 2013 provedená na myších společností Food and Chemical Toxicology potvrzuje zvrácení procesu jaterního poškození.

Vědci potvrzují pozitivní účinky na neurodegenerativní choroby jako Alzheimerova či Huntingtnova choroba.
Houba reishi je pro své vysoce blahodárné zdravotní účinky pěstována po celém světě a je dostupná v různých variantách: jako prášek, extrakt, kapslích či tinktuře se přidává do kávy, čaje nebo i třeba proteinových nápojů.

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone