Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Už dávno víme, že hladovka k vysněné postavě nevede. Krása se skrývá za vyváženou stravou a pravidelným pohybem. Energii musíme tělu doplňovat postupně s ohledem na jeho potřeby. Takže svačit, svačit a svačit!

Co má správná svačinka obsahovat?

Tak to záleží jen na vás a na vaší chuti! Dopřejte si volnost a dejte si do nosu to, co vás právě láká. Stačí dodržovat následující pravidla:

  • ovoce jezte v dopoledních hodinách;
  • mějte ke každému jídlu kousek zeleniny;
  • komplexní sacharidy doplňte trochou bílkovin.

Jak vypadají takové svačinky v praxi?

Knäckebrot či celozrnné pečivo si dopřávejte se sýrem nebo kvalitní šunkou. Pokud vynecháte máslo či rostlinný tuk, můžete svůj jídelníček zpestřit i o tučnější sýry. Samozřejmě v míře! Pokud vás škádlí chuť na sladké, můžete si knäckebrot potřít lžičkou medu, pro doplnění bílkovin zapijte 2 dcl mléka.

Komplexní sacharidy nejsou jen v pečivu. Rozšiřte své obzory o pohanku, pohankovou kaši, ovesné vločky či jáhly. Na svačinku si je můžete dávat ve slané i sladké podobě. Třeba kousek jahelníku.

Máte-li chuť na něco extra, udělejte si palačinku, ale polovinu množství hladké pšeničné mouky nahraďte žitnou. Hotovou lahůdku potřete tvarohem, můžete posypat kakaem nebo skořicí či zakápnout medem. Místo marmelády si rozvařte kousek jablíčka a tvaroh už ani nemusíte sladit!

Rychlé svačinky na cesty

  • Do uzavíratelné misky nakrájejte na kostky oblíbenou zeleninu, např. natrhejte hlávkový salát, nakrájejte rajče na půlměsíčky, přidejte pár oliv a kostiček kozího sýru. Do kabelky si přidejte malou vidličku a dva knäckebroty.
  • Do cestovní krabičky si nachystejte mezi dva půlkrajíčky celozrnného chleba plátek sýru a několik lístků hlávkového salátu.
  • Oblíbený jogurt doplňte o hrst vloček nebo přikřoupněte knäckebrot.
Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone