Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Vánoce, svátky pohody a míru, už nám cinkají za dveřmi. Rozšiřují se vám zorničky jen při pomyšlení na ten shon? Vyhněte se předvánočnímu stresu.  Dejte si relax a vychutnejte si tu pravou vánoční atmosféru. Jak na to?

Neodkládejte věci na poslední chvíli

Že jste ještě ani přes obchodní a reklamní marketingovou masáž nezaregistrovali, že už jsou vánoce za rohem? Nebo vše statečně ignorujete? Nenechávejte vše na poslední chvíli. Pochopitelně není nutné začínat s nákupy dárků na konci října, ale je dobré mít přehled o tom, co vše je zapotřebí udělat a jak budou právě ty vaše vánoce vypadat.

advent

Stanovte si vánoční plán

Stanovte si předem, co vše a přibližně kdy chcete stihnout. Na chvíli se zastavte, vezměte do ruky tužku a papír a načrtněte si své úkoly. Můžete to zkusit třeba takto:

Dárky: seznam lidí + nápady

Pečení: jaké druhy letos napečete + jak moc dopředu je třeba péct

Úklid: co vše a v jakém pořadí?

Návštěvy: seznam rodiny, blízkých a kamarádů + termíny

Pokud si vše přehledně napíšete na jeden kus papíru, najednou zjistíte, které záležitosti vám kolidují a kde naopak máte volný prostor. Díky tomu tak můžete se svým časem naložit praktičtěji a vyhnete se zbytečným stresujícím situacím. Třeba návštěvě kamarádky, pro kterou ještě nemáte koupený dárek.

Rozdělte úkoly

Pokud je vás v domácnosti víc, nebojte se zaúkolovat i ostatní členy. Nezůstávejte na všechno sami. A hoďte za hlavu myšlenky, že jen vy zvládnete všechno nejlíp.

TIP: Pro samé pečení cukroví nemáte čas na přátele? Domluvte se a uspořádejte si společné pečicí odpoledne. Rozdělte si jednotlivé úkoly a uvidíte, jak vám ve společnosti a se smíchem vše půjde hravě od ruky!

Čas jen na sebe

V plánování celého harmonogramu nezapomínejte na sebe. Najděte si prostor pro relax, ať už s přáteli nad hrníčkem punče či svařáku nebo jen tak sami se sklenkou vína. Pamatujte na to, že vánoce nejsou o umytých oknech a vysmýčených pavučinách, ale o příjemně strávených chvílích v pohodě a bez stresu.

Sdílejte se svými přáteli...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone